Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Marta Prus na liście Variety

Marta Prus na liście Variety
Marta Prus, fot. facebook.com/overthelimit.film

Marta Prus na liście Variety

18 stycznia 2018     Marta Sikorska
Reżyserka młodego pokolenia Marta Prus znalazła się na prestiżowej liście magazynu Variety 10 europejskich talentów, których karierę należy śledzić - "10 Europeans to Watch 2018".

POLECANE

Marta Prus na liście Variety

Reżyserka młodego pokolenia Marta Prus znalazła się na prestiżowej liście magazynu Variety 10 europejskich talentów, których karierę należy śledzić - "10 Europeans to Watch 2018".

Osobom, które znalazły się na liście Variety poświęcona zostanie specjalna gala podczas 68. MFF w Berlinie.

Polska reżyserka w gronie najlepszych

Dziennikarze magazynu Variety docenili pełnometrażowy debiut dokumentalny autorstwa Marty Prus "Over the Limit", który został bardzo dobrze przyjęty podczas 30. festiwalu IDFA w Amsterdamie.

"Over the Limit" portretuje rosyjski świat gimnastyki - bohaterką filmu jest gimnastyczka Margarita Mamun, która w drodze po olimpijskie laury musi zmierzyć się nie tylko z rywalkami, ale także z własnymi ograniczeniami.

Producentami filmu są Maciej Kubicki i Anna Kępińska z warszawskiej firmy Telemark. Projekt, nad którym reżyserka pracowała od kilku lat, okazał się niezwykłym wyzwaniem zarówno artystycznym, jak i produkcyjnym. A co ciekawe już na etapie realizacji wzbudzał spore zainteresowanie i był prezentowany na najważniejszych pitchingach na świecie. Obraz ten na swojej liście najlepszych filmów roku 2017 umieścił wpływowy duński krytyk i konsultant festiwalowy Tue Steen Müller. W najbliższym czasie film będą mogli obejrzeć widzowie festiwali w Göteborgu, Trieście i Tallinie.

Marta Prus

Urodzona 1 stycznia 1987 roku w Warszawie. W 2016 r. ukończyła studia na Wydziale Reżyserii PWSFTViT w Łodzi. Wcześniej studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła kurs dokumentalny w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Andrzeja Wajdy. Jeszcze podczas studiów reżyserka realizowała filmy krótkometrażowe, które nagradzano na całym świecie, m.in. "Vakha i Magomed" (2010), "Osiemnastka" (2012) czy "Mów do mnie" (2015).

Marta Prus jest kolejną osobą z Polski, która znalazła się na prestiżowej liście Variety. W tym gronie są m.in. autorzy zdjęć (np. Jolanta Dylewska, Monika Lenczewska, Adam Sikora, Łukasz Żal i Ryszard Lenczewski), reżyserzy (Wojciech Smarzowski, Borys Lankosz), animatorzy (Dorota Kobiela) i aktorzy (Jakub Gierszał).

Więcej informacji o "10 Europeans to Watch 2018": www.variety.com.

Marta Sikorska

"Over the Limit" w programie DOK. Incubator 2017 Więcej "Over the Limit" w programie DOK. Incubator 2017 Polskie filmy na 30. IDFA Więcej Polskie filmy na 30. IDFA Jakub Gierszał i Mitja Okorn na liście Variety Więcej Jakub Gierszał i Mitja Okorn na liście Variety

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie