Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Małgorzata Staroń – Producer On The Move 2019

Małgorzata Staroń – Producer On The Move 2019
Fot. materiały prywatne producentki

Małgorzata Staroń – Producer On The Move 2019

24 kwietnia 2019    
Polska producentka Małgorzata Staroń znalazła się w gronie uczestników prestiżowego programu „Producers on the Move”, który odbędzie się podczas 72. edycji festiwalu w Cannes. Będzie to 20. edycja programu.

Małgorzata Staroń – Producer On The Move 2019

Polska producentka Małgorzata Staroń znalazła się w gronie uczestników prestiżowego programu „Producers on the Move”, który odbędzie się podczas 72. edycji festiwalu w Cannes. Będzie to 20. edycja programu.

20. edycja „Producers on the Move”

W jubileuszowej 20. edycji programu „Producers on the Move” organizowanej w Cannes przez European Film Promotion, weźmie udział 20 młodych producentów z Europy. Udział w programie ma służyć nawiązaniu szerszych znajomości branżowych i budowaniu sieci kontaktów, które mają coraz większy wpływ na europejską kinematografię. Polską producentką filmową, która weźmie udział w programie „Producers on the Move”, jest Małgorzata Staroń.

Małgorzata Staroń

Małgorzata Staroń jest założycielką warszawskiej firmy producenckiej Staroń-Film, którą wspólnie z mężem Wojciechem Staroniem powołała w 2005 roku. Małgorzata Staroń wyprodukowała m.in. dwa filmy dokumentalne: „Argentyńską lekcję” i „Braci” (oba filmy wyreżyserowane przez Wojciecha Staronia) oraz jako koproducentka wyprodukowała dwa filmy Diego Lermana: „Pod ochroną” i „Rodzina na sprzedaż” oraz wyróżnioną Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie „Nagrodę” Pauli Markovitch. Aktualnie producentka pracuje nad kolejnym projektem w reżyserii Wojciecha Staronia pt. „Widzę”.

Polscy „Producers on the Move”

W poprzednich latach polskimi „Producers on the Move” byli: Maria Blicharska (2017), Klaudia Śmieja (2016), Mariusz Włodarski (2015), Mikołaj Pokromski (2014), Agnieszka Kurzydło (2013), Marta Plucińska (2012), Łukasz Dzięcioł (2011) i Kamila Polit (2010).

Więcej informacji na stronie European Film Promotion.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie