Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Laureaci 7. Nagród PISF

Laureaci 7. Nagród PISF
Laureaci 7. Nagród PISF. Fot. Marcin Kułakowski, PISF

Laureaci 7. Nagród PISF

16 września 2014    
16 września 2014 podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni odbyła się uroczysta gala wręczenia po raz siódmy Nagród PISF - jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

POLECANE

Laureaci 7. Nagród PISF

16 września 2014 podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni odbyła się uroczysta gala wręczenia po raz siódmy Nagród PISF - jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

Laureaci 7. Nagród PISF

Audycja radiowa lub program telewizyjny

 • "Filmoteka Polska" w Radiu znad Wilii, Renata Butkiewicz 

Dyskusyjny klub filmowy

 • DKF "Olbrzym" w Tarnowskich Górach

Dystrybucja filmu zagranicznego w Polsce

 • Gutek Film za dystrybucję filmu "Sugar Man", reż. Malik Bendjelloul

Edukacja młodego widza

 • Projekt "Animacja dla każdego" - Studio Miniatur Filmowych w Warszawie 
 • Warsztaty "Ogrody animacji polskiej" - Camfilm, Katarzyna Kubacka, Jan Szymański 
 • KinoSzkoła. Interdyscyplinarny program edukacji medialnej - Joanna Zabłocka-Skorek

Kino

 • Kino Fenix w Łowiczu 

Krajowe wydarzenie filmowe 

 • Konkurs o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka - Anna Osmólska-Mętrak, Janusz Zaorski 

Krytyka filmowa

 • Anita Piotrowska

Książka o tematyce filmowej

 • "Biały mazur. Kino kobiet w polskiej kinematografii" - Monika Talarczyk-Gubała 

Międzynarodowe wydarzenie filmowe

 • 20. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima, Stowarzyszenie Rotunda
 • 6. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera, Stowarzyszenie Sztuki Niezależnej i Nie Tylko OFF CAMERA

Plakat filmowy

 • "Świteź" - Agata Wacławiak-Pączkowska

Portal internetowy lub blog filmowy

 • "Czego nie widać" - blog Bartosza Żurawieckiego

Program kształcenia profesjonalnego

 • Program EKRAN - Wajda Studio 

Promocja za granicą

 • Międzynarodowa promocja filmu "Ida" w reż. Pawła Pawlikowskiego -  Portobello Film Sales, Opus Film

Rekonstrukcja cyfrowa dzieł polskiej kinematografii

 • Fixafilm za rekonstrukcję filmu "Popioły" w reż. Andrzeja Wajdy

Ciężka praca i pasja

- Nasze dzisiejsze spotkanie służy temu, żeby podziękować tym wszystkim, od których zależy, czy twórca skomunikuje się mądrze z widzem. To ich ciężka praca, pasja, ogomne serce dla kina powodują, że polska kinematografia zyskała rangę ważnej sztuki - mówiła Dyrektor PISF - Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz.

Coraz większy sukces polskiego kina na Litwie

- Kocham polskie kino i bardzo się cieszę, że ta moja miłość do polskiego kina nie jest prywatna, że polskie kino odnosi coraz większy sukces na Litwie - mówiła Renata Butkiewicz z Polskiego Radia znad Willi odbierając nagrodę za audycję "Filmoteka Polska".

Warsztaty "Animacja dla każdego"

- Chciałbym podziękować twórcom tych nagród. Dziękuję, że wśród wielu kategorii jest ta, która daje początek innym, czyli edukacja młodego widza. Kocham pracować z dziećmi i moi współpracownicy również. Mam nadzieję, że ta nagroda doda nam pary do dalszego działania - mówił Eugeniusz Gordziejuk, współtwórca skierowanych do dzieci i młodzieży warsztatów "Animacja dla każdego" realizowanych przez Studio Miniatur Filmowych w Warszawie.

Kino studyjne od podstaw

- W 2003 roku straciliśmy kino Bzura, które prowadziliśmy. Łowicz pozostał bez kina. Z moimi współpracownikami wpadliśmy na szalony pomysł stworzenia w Łowiczu kina studyjnego od podstaw w sali pierwszego kinematografu EOS. Mieliśmy tylko stary ekran, nic więcej. Przez ten czas udało się nam stworzyć kino, które godzi repertuar komercyjny z artystycznym - mówił Maciej Malangiewicz dyrektor Kina Fenix w Łowiczu.

Promocja młodych ludzi piszących o filmie

- Dedykujemy tę nagrodę dwóm osobom: Krzysztofowi Mętrakowi i Piotrowi Łazarkiewiczowi, który pierwszy wpadł na pomysł, że warto zorganizować taki konkurs promujący młodych ludzi piszących o filmie - mówił Janusz Zaorski. Laureatami odbywającego się od 20 lat konkursu są m.in. Michał Chaciński, Mateusz Werner, Michał Oleszczyk, Błażej Hrapkowicz i Jakub Socha.

10 lat programu Ekran

- Bardzo się cieszymy, że powstała taka kategoria jak kształcenie profesjonalne. W tym roku zrealizowaliśmy już 10. edycję Ekranu i niedługo ogłosimy nabór na odnowioną edycję programu Ekran Plus - mówiła Agnieszka Marczewska z Wajda Studio. Nagroda PISF w kategorii Kształcenie profesjonalne została przyznana w tym roku po raz pierwszy. 

Światowa dystrybucja "Idy"

- Bardzo dziękuję za tę nagrodę i tym wszystkim, którzy od samego początku wspierali nasz film przez produkcję i teraz również poprzez dystrybucję w kraju i za granicą. Do tej pory "Ida" została sprzedana już do 56 krajów - mówiła Ewa Puszczyńska z Opus Film. 

Nagrody PISF

Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. To jedyne polskie nagrody, wręczane w kilkunastu kategoriach, za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina i ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej. Nagrody PISF są przyznawane od 2008 roku. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty działające w sektorze kultury.

Paulina Bez

Nominowani do 7. edycji Nagród PISF Więcej Nominowani do 7. edycji Nagród PISF

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie