Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Laureaci 6. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej "Kamera Akcja"

Laureaci 6. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej "Kamera Akcja"

Laureaci 6. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej "Kamera Akcja"

12 października 2015    
Znamy laureatów 6. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej "Kamera Akcja", który zakończył się 11 października w Łodzi.

Laureaci 6. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej "Kamera Akcja"

Znamy laureatów 6. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej "Kamera Akcja", który zakończył się 11 października w Łodzi.

68 filmów w programie

W niedzielę 11 października specjalnym pokazem filmu "Młodość" Paolo Sorrentino zakończył się 6. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. W trakcie 4 festiwalowych dni zaprezentowano 68 filmów (w tym 45 filmów pełnometrażowych). 16 tytułów miało podczas festiwalu polskie premiery, a w wydarzeniu wzięło udział przeszło 50 gości.

Laureaci

W Konkursie Etiud i Animacji spośród 20 filmów Jury w składzie: Grzegorz Raubo, Maciej Karwowski, Mariusz Jarząbek, Michał Olszewski, Magdalena Skowron, Alicja Górska, Ewa Nowicka oraz Kajetan Obarski – przewodniczący jury, przyznało Grand Prix w kategorii Etiuda filmowi "Dni z moim tatą" w reż. Miłosza Kasiura (za umiejętność opowiadania o sytuacjach granicznych wybierając niełatwą drogę patosu lecz trudną naturalność i emocjonalną prostotę) oraz wyróżnienia dla filmów "Lena i ja" reż. Kalina Alabrudzińska (za doskonały casting i wykorzystanie umiejętności aktorskich obsady oraz nietuzinkowe pomysły fabularne) i "Kac" reż. Maciej Buchwald (za oryginalny pomysł, inteligentny humor oraz życiowe podejście do tematu).

Grand Prix w kategorii Animacja otrzymał Michał Wójcicki za "Journey" (za niezwykłą wrażliwość i umiejętność wejrzenia w ludzką duszę oraz dynamiczno-melancholijne aspekty wizualne i muzyczne). Wyróżnienie otrzymał film "Lato 2014" w reż. Wojciecha Sobczyka (za wyjątkowo klimatyczną, dopracowaną i realizującą najwyższe standardy artyzmu i jego rzemiosła sfery wizualnej).

Zwycięzcą konkursu "Krytyk mówi", w którym nagrodę przyznaje publiczność festiwalu, została Kaja Łuczyńska.

Strona festiwalu "Kamera Akcja": kameraakcja.com.pl.

Informacja prasowa

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie