Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Laureaci 25. Camerimage

Laureaci 25. Camerimage
Gala Camerimage, Fot. Marta Pawłowska

Laureaci 25. Camerimage

20 listopada 2017     Marta Sikorska
18 listopada zakończył się współfinansowany przez PISF 25. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Camerimage. Złotą Żabę dla najlepszego filmu w Konkursie Głównym otrzymał film "Dusza i ciało" Ildikó Enyedi ze zdjęciami Máté Herbai.

POLECANE

Laureaci 25. Camerimage

18 listopada zakończył się współfinansowany przez PISF 25. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Camerimage. Złotą Żabę dla najlepszego filmu w Konkursie Głównym otrzymał film "Dusza i ciało" Ildikó Enyedi ze zdjęciami Máté Herbai.

Nagrody dla polskich produkcji

W Konkursie Filmów Polskich prezentowano 8 pełnometrażowych filmów fabularnych. Jury w składzie Brad Silberling (Przewodniczący Jury), Denis Lenoir, Claudio Miranda, Jim Stark i Mark H. Weingartner za najlepszą polską produkcję uznali "Sztukę kochania" Marii Sadowskiej ze zdjęciami Michała Sobocińskiego. Warto podkreślić, że ten autor zdjęć znalazł się w tym roku na liście "Variety's 2017 Artisans Impact Report" wśród 69 najciekawszych i obiecujących profesjonalistów branży filmowej.

W Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych jury w składzie Steven Okazaki (Przewodniczący Jury), Larry Blake, Louis-Philippe Capelle, Rainer Klausmann i Lisa Wiegand Złotą Żabę przyznało dokumentowi "Żalanasz - pusty brzeg" w reżyserii Marcina Sautera, który jest także autorem zdjęć do tej produkcji.

Pozostali laureaci 25. edycji Camerimage:

Konkurs Główny

 • Złota Żaba: "Dusza i ciało" zdj. Máté Herbai, reż. Ildikó Enyedi
 • Srebrna Żaba: "Niemiłość" zdj. Michaił Kriczman, reż. Andriej Zwiagincew
 • Brązowa Żaba: "Najpierw zabili mojego ojca" zdj. Anthony Dod Mantle, reż. Angelina Jolie

Nagroda FIPRESCI

 • "Sweet Country" zdj. Dylan River, Warwick Thornton, reż. Warwick Thornton

Nagroda Publiczności

 • "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" zdj. Ben Davis, reż. Martin McDonagh

 Konkurs Etiud Studenckich

 • Nagroda Studencka im. Laszlo Kovacsa - Złota Kijanka: "All of Us" zdj. Felix Striegel, reż. Katja Benrath. Szkoła: Hamburg Media School (HMS)
 • Srebrna Kijanka: "Across the Street" zdj. Tom Durand, reż. Jeanne Privat.Sszkoła: Institut National Superieur des Arts du Spectacle et des Techniques de Diffusion (INSAS)
 • Brązowa Kijanka: "Rocco" zdj. Martín Urrea, reż. Gerard Nogueira. Szkoła: Escola Superior de Cinema i Audiovisuals de Catalunya (ESCAC)

Konkurs Długometrażowych Filmów Dokumentalnych

 • Złota Żaba - za najlepszy film dokumentalny: "Radio Kobanî" zdj. Nina Badoux, reż. Reber Dosky
 • Złota Żaba — za najlepszy dokument fabularyzowany: "Potentiae" zdj. Ricardo Garfias, reż. Javier Toscano
 • Specjalne Wyróżnienie: "Normal Autistic Film" zdj. i reż. Miroslav Janek

Konkurs Debiutów Reżyserskich
pod patronatem Stowarzyszenia Filmowców Polskich

 • Najlepszy debiut reżyserski: "Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem" zdj. Niels Thastum, reż. Janus Metz

Konkurs Debiutów Operatorskich
pod patronatem Stowarzyszenia Filmowców Polskich

 • Najlepszy debiut operatorski: "Zimowi bracia"zdj. Maria von Hausswolff, reż. Hlynur Pálmason

Konkurs Wideoklipów

 • Najlepszy wideoklip: Leningrad "Kolschik" zdj. Genrih Meder, reż. Ilja Najszuler
 • Najlepsze zdjęcia w wideoklipie: alt-J "3WW" zdj. Dustin Lane, reż. Young Replicant

First Look - Konkurs Pilotów Telewizyjnych

 • Najlepszy pilot: "Black Spot: Stranger Comes To Town" zdj. Christophe Nuyens, reż. Julien Despaux, Thierry Poiraud

Konkurs spotów reklamowych “Fundusze europejskie w kadrze”

Organizowany we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Nagroda Główna: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego za spot "Zmieniamy Podkarpackie z Funduszami Europejskimi – czas na twój pomysł!".

Więcej informacji: www.camerimage.pl.

25. jubileuszowy festiwal Camerimage Więcej 25. jubileuszowy festiwal Camerimage Camerimage 2017 - Konkurs Filmów Polskich Więcej Camerimage 2017 - Konkurs Filmów Polskich Camerimage 2017 - Konkurs Główny Więcej Camerimage 2017 - Konkurs Główny Konkurs Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych 25.Camerimage Więcej Konkurs Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych 25.Camerimage Laureaci Camerimage 2016 Więcej Laureaci Camerimage 2016 Laureaci Camerimage 2015 Więcej Laureaci Camerimage 2015

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie