Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Laureaci 10. Okiem Młodych

logo wydarzenia

Laureaci 10. Okiem Młodych

12 czerwca 2017     Marta Sikorska
11 czerwca  poznaliśmy laureatów współfinansowanego przez PISF 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych" w Świdnicy.

POLECANE

Laureaci 10. Okiem Młodych

11 czerwca poznaliśmy laureatów współfinansowanego przez PISF 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych" w Świdnicy. Jury nagrodziło pięć tytułów spośród trzynastu, które zostały zakwalifikowane do Konkursu Głównego

"Złote Oko" dla Jakuba Radeja

Kapituła w składzie: Dorota Wardęszkiewicz, Karolina Bielawska oraz Katarzyna Mąka-Malatyńska, postanowiła przyznać Grand Prix "Złote Oko" filmowi "Proch" w reżyserii Jakuba Radeja - "za to, że dzięki precyzji formalnej i zdystansowanej narracji stworzył niepokojący, mroczny obraz procesu technologizacji śmierci". "Proch" opowiada o tym, co dzieje się z ciałem i dobytkiem osoby samotnej po jej śmierci, szukając sensu istnienia, znaczenia jednostki oraz wartości dóbr materialnych. Laureat otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 5000zł, statuetkę "Złotego Oka" zaprojektowaną przez Magdalenę i Andrzeja Kucharskich oraz voucher na kurs nauki kitesurfingu w szkole nakajta.pl.

"Wyścig" z Nagrodą Specjalną Jury

Nagrodę Specjalną Jury otrzymał Stanisław Cuske za film "Wyścig" za "wyrazistą narrację wykorzystującą w pełni wszystkie elementy sztuki filmowej, tworzącą oryginalny i arystyczny obraz bohaterów i ich świata". Kapituła wyróżniła również dwa tytuły: "Prezent" Sylwii Rosak oraz "Olbrzyma" Marcina Podolca. Nagroda dla Najlepszego Filmu o Wartościach Przyrodniczych przypadła Karolowi Starnawskiemu za "Przedziały".

Zdobywcę Nagrody Młodzieżowej Rady Miasta Świdnica wybrało Jury w składzie: Kacper Kurzydło, Natalia Szymańska, Adam Mazurek, Mateusz Gaździński oraz Małgorzata Cichowicz. Został nim Aitor Gametxo z filmem "Symfonia ciszy" -  "za to, że w artystyczny sposób pomaga zrozumieć życie codzienne osób głuchoniemych i oddziałuje na emocje widza, jednak bez zbędnego dramatyzmu".

Nagroda Publiczności dla filmu Aleksandry Folczak

Serca świdnickiej widowni podbił film "Pani Rena od aniołów" Aleksandry Folczak, który otrzymał Nagrodę Publiczności. Tytuł zwyciężył także w Konkursie Młodzieżowym, o czym zadecydowało Jury w składzie: Emi Buchwald, Katarzyna Boratyn oraz Jan Pelczar. Zwycięzca otrzymał statuetkę "Młodego Oka", nagrodę w wysokości 500zł oraz voucher na kurs nauki kitesurfingu w szkole nakajta.pl.

Kolejny raz swoją nagrodę przyznali osadzeni w świdnickim Areszcie Śledczym. Pierwsza nagroda, "Kinematografek", powędrowała do Moniki Skrzypczak i filmu "Taki trochę chory". Druga nagroda przypadła "Symfonii ciszy" Aitora Gametxo, a trzecie miejsce zdobyło "Na szczęście" Piotra Januszkiewicza.

Informacja prasowa

10. edycja Okiem Młodych Więcej 10. edycja Okiem Młodych 10. Okiem Młodych – lista filmów i składy jury Więcej 10. Okiem Młodych – lista filmów i składy jury

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie