Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Laureaci 10. edycji festiwalu Kinopolska w Paryżu

Laureaci 10. edycji festiwalu Kinopolska w Paryżu

Laureaci 10. edycji festiwalu Kinopolska w Paryżu

22 listopada 2017    
19 listopada zakończył się 10. Festiwal Filmu Polskiego Kinopolska w Paryżu, na którym nagrodzono trzy filmy. Wydarzenie było współfinansowane przez PISF.

POLECANE

Laureaci 10. edycji festiwalu Kinopolska w Paryżu

19 listopada zakończył się 10. Festiwal Filmu Polskiego Kinopolska w Paryżu, na którym nagrodzono trzy filmy. Wydarzenie było współfinansowane przez PISF.

Grand Prix dla „Dzikich róż” Anny Jadowskiej

Złożone z krytyków filmowych, dystrybutorów oraz organizatorów wydarzeń filmowych jury, w którym zasiedli: Amaury Augé, Priscilla Gessati, Clément Graminiès, Caroline Maleville i Frédéric Mercier, przyznało nagrodę Grand Prix „Dzikim różom” Anny Jadowskiej.

„Zjednoczyła nas przyjazna dyskusja nad «Dzikimi różami», filmem wyróżniającym się szczerością i delikatnością. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy go nagrodzić w konkursie festiwalu Kinopolska. Bardzo poruszyła nas zmysłowość zdjęć Małgorzaty Szyłak, która umożliwiła reżyserce przedstawienie widzowi bohaterów w sposób bliższy, uczciwszy i nasycony autentycznymi emocjami. Jadowska podtrzymuje kontakt z najsubtelniejszymi emocjami głównej bohaterki, sprawiedliwie ocenia też wszystkich innych bohaterów swojego filmu, zarówno mężczyzn, jak i kobiety” – czytamy w uzasadnieniu Jury.

„Dzikie róże” wejdą do polskich kin 29 grudnia. Główna bohaterka Ewa (Marta Nieradkiewicz) zmaga się z ogromnym poczuciem samotności. Jej życie wypełnia zajmowanie się domem i dwójką dzieci, a także czekanie na męża (Michał Żurawski), który pracując w Norwegii rzadko przyjeżdża do domu. Młoda kobieta, chcąc znowu poczuć się kochaną i adorowaną, wplątuje się w romans z nastolatkiem. Niestety za tą chwilę „zapomnienia” przyjdzie zapłacić jej wysoką cenę. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy wraca mąż. Podejrzenia, plotki i oskarżenia będą przeplatać się z inną tragedią – na plantacji dzikich róż, gdzie pracuje kobieta zaginie jej 2 letni synek Jasio. Czy chłopiec się odnajdzie? Czy ta rodzina ma szansę przetrwać? I wreszcie, czy Ewa pogodzi rolę walczącej o małżeństwo kobiety z rolą matki, która zdecydowała się porzucić własne dziecko?

Jury festiwalu w Paryżu przyznało Wyróżnienie debiutowi Grzegorza Zaricznego „Fale”. Nagroda Publiczności trafiła do filmu „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego.

Kinopolska

to festiwal organizowany przez Instytut Polski we Francji. Jego zadaniem jest promowanie wśród francuskiej publiczności polskiej kultury audiowizualnej. Kinopolska to też edycje regionalne, które odbywają się w takich miastach jak: Lyon, Bordeaux, Tuluza i Reims. Anna Biłos, dyrektor Instytutu Polskiego, podkreśliła w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że Festiwal Kinopolska jest prawdziwym miejscem spotkań osób zainteresowanych polskim filmem, zarówno Francuzów jak i Polaków.

10. Festiwal Filmu Polskiego Kinopolska odbywał się w Paryżu w dniach 14-19 listopada 2017 r.

Na podstawie informacji prasowej

10. Festiwal Filmu Polskiego Kinopolska w Paryżu Więcej 10. Festiwal Filmu Polskiego Kinopolska w Paryżu

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie