Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Gdynia Industry: Oferta Renderowni Świerk

Prezentacja Programu Sponsorskiego Polskiej Sztuki Filmowej. Fot. Marcin Kułakowski/PISF
Fot. Marcin Kułakowski/PISF

Gdynia Industry: Prezentacja Programu Sponsorskiego Polskiej Sztuki Filmowej

24 września 2016     Magda Wylężałek
23 września odbyła się prezentacja Programu Sponsorskiego Polskiej Sztuki Filmowej. Spotkanie było częścią wydarzenia Gdynia Industry towarzyszącego 41. Festiwalowi Filmowemu w Gdyni.

POLECANE

Gdynia Industry: Oferta Renderowni Świerk

23 września odbyła się prezentacja Programu Sponsorskiego Polskiej Sztuki Filmowej. Spotkanie było częścią wydarzenia Gdynia Industry towarzyszącego 41. Festiwalowi Filmowemu w Gdyni. 

W spotkaniu udział wzięli: prof. dr hab. Wojciech Wiślicki i Michał Findeisen z Narodowego Centrum Badań Jądrowych oraz Robert Baliński z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Podczas spotkania zaproszeni goście zaprezentowali ofertę usług Renderowni Świerk – renderowanie animacji 3D na potrzeby produkcji filmów animowanych i serii animowanych oraz efektów specjalnych dla filmów fabularnych. Poza prezentacją możliwości technicznych Renderowni Świerk przedstawiciele branży filmowej poznali zasady współpracy producentów z Centrum Informatycznym Świerk. Zachętą do podjęcia współpracy z Narodowym Centrum Badań Jądrowych są zniżki dla producentów na usługi renderowni dostępne w ramach Programu Sponsorskiego Polskiej Sztuki Filmowej.

Współpraca PISF i NCBJ

„Polski Instytut Sztuki Filmowej wspólnie z Narodowym Centrum Badań Jądrowych w maju podpisał list intencyjny o współpracy, zgodnie z którym Renderownia Świerk oferuje polskim producentom i domom postprodukcyjnym preferencyjne ceny przy renderowaniu treści materiałów filmowych. Cieszymy się z tej inicjatywy. Naszym celem jest stworzenie jak najlepszych możliwości rozwoju polskim podmiotom, które chcą realizować swoje filmy w kraju” – podkreślał Robert Baliński z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Centrum Informatyczne Świerk

„Centrum Informatyczne Świerk dysponuje bardzo dużymi mocami obliczeniowymi i wykwalifikowaną kadrą, które mogą być wykorzystywane także przy produkcji filmów. Pierwsze doświadczenie zdobyliśmy podczas realizacji filmu „Warszawa 1935”. Producenci obrazu korzystali z naszych mocy obliczeniowych, których nie mieli wystarczająco dużo, żeby dokończy film w wyznaczonym czasie” – mówił Wojciech Wiślicki.

Zniżki dla producentów i domów postprodukcyjnych

„W przypadku Programu Sponsorskiego Polskiej Sztuki Filmowej oferujemy zniżki nawet do 75% w stosunku do ceny katalogowej. Chcemy wspierać wartościową sztukę filmową. Wszystkie filmy, które otrzymają wsparcie w ramach PO Produkcja filmowa i będą chciały korzystać z naszych usług są upoważnione do rabatów” – deklarował Michał Findeisen.

„W ramach naszego serwisu świadczymy trzy usługi: serwis automatyczny, dedykowane serwery, konfiguracja na życzenie. Z naszych komputerów korzystało m.in. studio Platige Image. Nasi dotychczasowi klienci cenią nasze usługi za: wielką moc obliczeniową, szybki czas reakcji na zamówienia, konkurencyjną cenę, bezpieczeństwo i poufność danych” – dadał Michał Findeisen.

W oczekiwaniu na sugestie producentów

„Jesteśmy otwarci na Państwa oczekiwania i sugestie, dotyczące kwestii wykorzystania naszego Superkomputera w Państwa pracy. Chętnie wyjdziemy naprzeciw Państwa potrzebom. Jesteśmy fizykami a nie twórcami filmowymi, więc czekamy na Państwa propozycje, jak moglibyśmy uczynić nasz serwis bardziej przyjaznym środowisku filmowemu” – zachęcał do bezpośredniego kontaktu i podjęcia współpracy Michał Findeisen.  

Wśród pytań obecnych na sali producentów znalazły się zagadnienia dotyczące budżetu i ocena kosztów, które są wymagane przy składaniu wniosków do PISF. Pracownicy Centrum Informatycznego Świerk oferują pomoc przy oszacowaniu mocy obliczeniowej, która będzie potrzebna przy renderowaniu obrazu. W planach jest utworzenie kalkulatora na stronie, który pomógłby określić czas pracy, moc obliczeniową i cenę za usługę. 

Superkomputer NCBJ wspomoże polskich filmowców Więcej Superkomputer NCBJ wspomoże polskich filmowców

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie