Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Film "Bikini Blue" nagrodzony w Rzymie

Film "Bikini Blue" nagrodzony w Rzymie
"Bikini Blue" fot. Krzysztof Wiktor

Film "Bikini Blue" nagrodzony w Rzymie

28 grudnia 2017    
Współfinansowany przez PISF film "Bikini Blue" w reżyserii Jarosława Marszewskiego otrzymał nagrodę dla Najlepszego Międzynarodowego Filmu Fabularnego podczas trzeciej edycji nagród włoskiego magazynu Fabrique Du Cinema.

POLECANE

Film "Bikini Blue" nagrodzony w Rzymie

Współfinansowany przez PISF film "Bikini Blue" w reżyserii Jarosława Marszewskiego otrzymał nagrodę dla Najlepszego Międzynarodowego Filmu Fabularnego podczas trzeciej edycji nagród włoskiego magazynu Fabrique Du Cinema.

Już po raz trzeci magazyn Fabrique Du Cinema nagrodził najciekawsze produkcje światowego kina. Do 5 konkursów ogłoszonych przez FDC zgłoszono w tym roku ponad 1300 filmów z 70 krajów. Selekcjonerzy festiwalu do sekcji filmów ubiegających się o nagrodę dla Najlepszego Międzynarodowego Filmu Fabularnego wybrali 4 tytuły. Były to: "House of Norway" reż. Jan Vardøen (Norwegia), "The Song of Sway Lake" reż. Ari Gold (USA), "Bikini Blue" reż. Jarosław Marszewski (Polska), "Dim The Fluorescents" reż. Daniel Warth (Kanada). Jury pod przewodnictwem Willema Dafoe, w którym zasiadali m.in. włoscy aktorzy Vinicio Marchioni i Valentina Lodovini za najlepszy film uznało "Bikini Blue".

Więcej informacji: www.fabriqueawards.com.

Film Jarosława Marszewskiego w ostatnich tygodniach otrzymał wiele znaczących międzynarodowych nagród. Na odbywającym się w Vancouver Directors Cut International Film Festival "Bikini Blue" uznano za najlepszy film fabularny. Film na tym festiwalu nagrodzono także za najlepszą reżyserię, a nagrodę za główną rolę męską otrzymał Tomasz Kot. Jurorzy London Eye International Film Festival i meksykańskiego Rosarito IFF uznali polski film za najlepszą produkcję fabularną, a na festiwalu w Southampton nagrodzono "Bikini Blue" za najlepszy scenariusz. Obraz nagradzano także m.in. za najlepsze zdjęcia (Romford IFF, Birmingham IFF) i reżyserię (Nottingham IFF).

27 stycznia 2018 r. Jarosław Marszewski weźmie udział w odbywającej się w Raleigh Studios w Los Angeles gali zamykającej Hollywood International Moving Pictures Film Festival 2017, gdzie zostaną wręczone nagrody dla 12 zwycięzców comiesięcznych edycji festiwalu. W ocenie jurorów imprezy „Bikini Blue” został uznany najlepszy film lipca. Jarosław Marszewski otrzymał na HIMPFF również wyróżnienie za reżyserię.

Informacja prasowa

Bikini Blue. Rozmowa z twórcami filmu Więcej Bikini Blue. Rozmowa z twórcami filmu

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie