Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Film "Beksińscy. Album wideofoniczny" w kinach

fotos z filmu "Beksińscy. Album wideofoniczny"
"Beksińscy. Album wideofoniczny". Fot. Darek Dikti Biuro Pomysłów

Film "Beksińscy. Album wideofoniczny" w kinach

10 listopada 2017    
10 listopada na ekrany kin wszedł film dokumentalny "Beksińscy. Album wideofoniczny" w reżyserii Marcina Borchardta. 

POLECANE

Film "Beksińscy. Album wideofoniczny" w kinach

10 listopada na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF film dokumentalny "Beksińscy. Album wideofoniczny" w reżyserii Marcina Borchardta.

"Beksińscy. Album wideofoniczny"

Historia przedstawiona w filmie "Beksińscy. Album wideofoniczny" rozpoczyna się w Sanoku, miejscu urodzenia wybitnego polskiego malarza - Zdzisława Beksińskiego i opowiada o jego skomplikowanej relacji z cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze synem, Tomkiem. Dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowano z prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów archiwalnych, pochodzących w większości ze zbiorów samych Beksińskich. Przez niemal pół wieku Zdzisław Beksiński dokumentował całkowicie prozaiczne, codzienne życie swojej najbliższej rodziny. Robił to w rozmaitej formie - pisał listy, fotografował, prowadził dziennik foniczny, kręcił amatorskie filmy. Ten szalenie osobisty, pozbawiony jakichkolwiek znamion autokreacji, rodzinny pamiętnik robi szokujące wrażenie, szczególnie gdy codzienną egzystencją Beksińskich wstrząsają problemy Tomka. 

Film ze wsparciem PISF

Scenarzystą i reżyserem filmu jest Marcin Borchardt, a producentem Darek Dikti Biuro Pomysłów (producent m.in. dokumentu "Totart czyli odzyskiwanie rozumu"). Film był współfinansowany m.in. przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Gdyński Fundusz Filmowy i Program 2 Telewizji Polskiej.

Światowa premiera obrazu "Beksińscy. Album wideofoniczny" miała miejsce na 57. Krakowskim Festiwalu Filmowym w konkursie polskim i międzynarodowym, gdzie film zdobył wyróżnienie jury. "Beksińscy" zagościli również na festiwalach Transatlantyk w Łodzi, Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, Ińskim Lecie Filmowe czy Sopot Film Festival. 

Premiera kinowa 10 listopada

Film "Beksińscy. Album wideofoniczny" wszedł na ekrany kin 10 listopada. Dystrybutorem obrazu jest Darek Dikti Biuro Pomysłów. 

Na podstawie informacji prasowej dystrybutora

Zwycięzcy 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego Więcej Zwycięzcy 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie