Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

„Dotknięcie Anioła” z nagrodą na KinoDuel

„Dotknięcie Anioła” z nagrodą na KinoDuel
Fot. materiały prasowe

„Dotknięcie Anioła” z nagrodą na KinoDuel

7 listopada 2018    
Współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Dotknięcie Anioła” otrzymał  I nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego KinoDuel, który po raz pierwszy odbył się w dniach 26 – 28 października 2018 roku w Moskwie.

„Dotknięcie Anioła” z nagrodą na KinoDuel

Współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Dotknięcie Anioła” otrzymał  I nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego KinoDuel, który po raz pierwszy odbył się w dniach 26 – 28 października 2018 roku w Moskwie.

Reżyser Marek Tomasz Pawłowski  oraz producentka Małgorzata Walczak, dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz organizatorów festiwalu, osobiście wzięli udział w pokazie i spotkaniu z publicznością. Festiwal KinoDuel to nowość  na festiwalowej mapie filmowego świata, która powstała z  inicjatywy założycielki Mariny Wiatkiny. Film „Dotknięcie Anioła” wywarł ogromne wrażenie na rosyjskiej i międzynarodowej publiczności z całego świata oraz na 9-osobowym jury, pochodzącym z Rosji, Hiszpanii i Indii. Jest to 41. nagroda dla filmu.  

Zwiastun fillmu

Przejmująca historia Henryka Schoenkera, narratora  filmu „Dotknięcie Anioła”,  nie od razu spotkała się z ciepłym przyjęciem na świecie. Fenomenalny bohater dzieli się z widzem bolesną historią przetrwania rodziny przez sześć lat wojny dzięki pomocy Polaków. „Archicollage” – język filmowy autora  Marka Tomasza Pawłowskiego, rozwijany na przestrzeni kilkunastu lat, robi wrażenie we wszystkich zakątkach świata.

„Gdy amerykańska kapituła filmowa, związana z redagowaniem portalu filmowego  IMDB zwróciła uwagę na Pawłowskiego, nazywając go «polskim wizjonerem sztuki dokumentu», i zaliczając obraz «Touch of an Angel» do stu najważniejszych filmów, jakie powstały o Holocauście, posypały się zaproszenia do konkursów różnych festiwali. Dziś film ma za sobą ponad 300 pokazów na wszystkich kontynentach” – możemy przeczytać w informacji prasowej.

Producentem wiodącym filmu jest Małgorzata Walczak, Zoyda Art Production, w koprodukcji z Telewizją Polską, Westdeutscher Rundfunk, ze wsparciem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Fundacji Współpracy Polsko- Niemieckiej oraz programu Media/ Kreatywna Europa. 

6 grudnia 2018 roku odbędzie się kolejny pokaz filmu, tym razem  w Rosyjskim Ośrodku Nauki  i Kultury w Warszawie.  

Na podstawie informacji prasowej

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie