Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

I Dolnośląski Festiwal Młodego Widza w Sokołowsku

I Dolnośląski Festiwal Młodego Widza w Sokołowsku

I Dolnośląski Festiwal Młodego Widza w Sokołowsku

16 listopada 2017    
W dniach 15-17 listopada i 8 grudnia 2017 odbędzie się I Dolnośląski Festiwal Młodego Widza. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF.

I Dolnośląski Festiwal Młodego Widza w Sokołowsku

W dniach 15-17 listopada i 8 grudnia 2017 odbędzie się I Dolnośląski Festiwal Młodego Widza. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF.

Dla kogo są konkursy?

W ramach Festiwalu odbywa się konkurs na recenzję filmową przeznaczony dla uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Edukacja filmowa

Dolnośląski Festiwal Młodego Widza ma dwa główne założenia. Chodzi w nim przede wszystkim o edukację młodzieży w dziedzinie filmu, ale też o budowanie poczucia wspólnoty regionalnej i dumy ze swojego miejsca zamieszkania. W festiwalu uczestniczy młodzież z sześciu szkół ponadpodstawowych z powiatu wałbrzyskiego: I, II, III i IV Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze i Publiczne Gimnazjum im. Krzysztofa Kieślowskiego w Mieroszowie. W ramach całego cyklu warsztatowego odbywają się spotkania edukacyjne, projekcje filmów autorstwa młodych twórców, wywodzących się z Dolnego Śląska, warsztaty krytyki filmowej, a w ramach doskonalenia umiejętności analizy i oceny filmu, uczestnicy festiwalu wybierają najciekawszą swoim zdaniem propozycję.

Warsztaty i rozmowy z reżyserami, podejmujące wątki prezentowanych filmów

Młodzież biorąca udział w imprezie spotka się ze wspaniałymi prowadzącymi, w tym samym czasie funkcjonować będzie po kilku grup warsztatowych. Wszystkie rozmowy o filmach poprowadzi Lech Moliński – programer i kierownik Kinoteatru Zdrowie Sokołowsko, wiceprezes Wrocławskiej Fundacji Filmowej, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych" w Świdnicy i Świdnickiego Festiwalu Filmowego Spektrum.

Warsztaty podstaw krytyki filmowej poprowadzą dr Dawid Junke, filmoznawca z Instytutu Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, ekspert w zakresie popkultury oraz dr Piotr Pławuszewski, filmoznawca z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, ekspert od filmu dokumentalnego, autor książki "Po swojemu. Kino Władysława Ślesickiego". Ponadto trójka świetnych prowadzących zajmie się warsztatami realizacji filmowej, wszyscy są związani na stałe z Dolnym Śląskiem. Będą to: Jakub Gryzowski – lider Klubu Realizatorów Filmowych, który działa przy Ośrodku Działań Artystycznych "Firlej", członek amatorskiej grupy filmowej "Hafciarka"; Marcin Pławnicki – realizator filmów sportowych, reklamowych, współpracownik firm producenckich Centrala Film i Media Brigade, a także Artur Pilarczyk – reżyser i scenarzysta filmowy, autor pełnometrażowego filmu "Teraz i zawsze".

Pełny program można zobaczyć na stronie www.kinozdrowie.pl.

Na podstawie informacji prasowej 

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie