Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Serial dla dzieci "Kuba i Śruba" w PULS 2

fotos z serialu "Kuba i Śruba"
"Kuba i Śruba". Fot. TV PULS 2

Animowany serial dla dzieci "Kuba i Śruba" w PULS 2

29 listopada 2017    
Na antenie TV PULS 2 jest emitowany serial animowany dla dzieci "Kuba i Śruba".

Serial dla dzieci "Kuba i Śruba" w PULS 2

Na antenie TV PULS 2 w paśmie Junior TV jest emitowana pierwsza seria serialu animowanego dla dzieci "Kuba i Śruba", która była współfinansowana przez PISF.  

Legendarne Studio Filmów Rysunkowych

Animację stworzyło Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, które jest odpowiedzialne za kultowe i uwielbiane przez najmłodszych widzów produkcje jak: "Reksio", "Bolek i Lolek", "Koziołek Matołek" czy pełnometrażowa "Gwiazda Kopernika".

"Kuba i Śruba"

Serial "Kuba i Śruba" przeznaczony jest dla dzieci od 3 lat oraz ich rodziców. Bajka przedstawia perypetie dwóch braci. Starszy z nich, Mateusz zwany Śrubą, jest liderem, choć nie zawsze podejmuje słuszne decyzje. Bardzo ruchliwy, skory do wygłupów, ciągle wpada w tarapaty. Zupełnie inny jest jego młodszy brat Kuba - typ intelektualisty, rozważny i spokojny, ale również wesoły i dowcipny. Mateusz bardzo mu imponuje, więc Kuba stara się mu dorównać. W każdym odcinku chłopcy przeżywają szereg niesamowitych przygód. Pierwsza seria serialu składa się z 13 odcinków trwających 12 minut.

Serial inspirowany wnukami

Pomysł na serial o perypetiach dwóch braci narodził się w głowie reżysera, scenarzysty i animatora Bronisława Zemana. Obserwował on swoich wnuków, Kubę i Mateusza, którzy bardzo się od siebie różnią: jeden z nich jest spokojny, drugi - nadpobudliwy. To dzięki nim powstał serial przeznaczony dla dzieci. Twórcami animacji są także reżyser Marek Burda oraz scenarzysta i reżyser Andrzej Orzechowski. Przy realizacji filmu wykorzystano nowoczesne techniki komputerowe z oprogramowaniem do animacji 3D.

Serial dla dzieci ze wsparciem PISF

Producentem serialu "Kuba i Śruba" jest Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, a koproducentem Silesia Film. Pierwsza seria serialu była współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Na podstawie materiałów prasowych 

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie