Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

8. Festiwal HumanDOC

8. Festiwal HumanDOC

8. Festiwal HumanDOC

20 listopada 2017     Marta Sikorska
W dniach 24-26 listopada w Warszawie odbędzie się już 8. edycja festiwalu HumanDOC. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

POLECANE

8. Festiwal HumanDOC

W dniach 24-26 listopada w Warszawie odbędzie się już 8. edycja festiwalu HumanDOC. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.Celem Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC "Globalny Rozwój w Kinie" jest przegląd twórczości filmowej w dziedzinie filmu dokumentalnego, reportażu i kampanii społecznych poruszających tematykę globalnego rozwoju.

W trakcie festiwalu najlepszym filmom przyznane zostaną następujące nagrody: Grand Prix dla filmu zagranicznego, Grand Prix dla filmu polskiego, Nagroda Specjalna dla najlepszego filmu prezentowanego online na platformie vod.pl. Pokazy odbywać się będą w następujących sekcjach: "Ważna misja", "Unikaty", "Kilometry", "Zmiana", "Refleksja" i "Wolna Ukraina".

Polskie filmy w programie

Wśród zapowiadanych 22 festiwalowych tytułów znajdzie się także polskie kino. O nagrody powalczy aż 9 polskich produkcji oraz koprodukcji:

  • "Dwa brzegi" reż. Maciej Pławnicki (pokaz premierowy)
  • "Make a Change" reż. Maria Geremek
  • "Kiedy ten wiatr ustanie" reż. Aniela Gabryel
  • "Trzy siostry" reż. Dariusz Kowalski
  • "Arabski sekret" reż. Julia Groszek
  • "Obcy na mojej kanapie" reż. Grzegorz Brzozowski
  • "Dwa światy" reż. Maciej Adamek
  • "Łowcy miodu" reż. Krystian Matysek
  • "Alisa w krainie wojny" reż. Liubow Durakowa i Alisa Kowalenko

W ramach 8. edycji HumanDOC odbęda się także panele dyskusyjne, spotkania oraz warsztaty.

Festiwal zakończy pokaz specjalny filmu dokumentalnego "Czy czeka nas koniec?" ("Before the flood") w reżyserii Fishera Stevensa, w którymLeonardo DiCaprio jako Wysłannik Pokoju w Organizacji Narodów Zjednoczonych podróżuje po pięciu kontynentach i Arktyce, aby samodzielnie pokazać zmiany klimatyczne.

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.humandoc.pl.

7. Festiwal HumanDoc Więcej 7. Festiwal HumanDoc 6. Festiwal HumanDoc Więcej 6. Festiwal HumanDoc 5. MFF HumanDoc Więcej 5. MFF HumanDoc 4. edycja festiwalu HumanDOC Więcej 4. edycja festiwalu HumanDOC 2. edycja Festiwalu HumanDOC Więcej 2. edycja Festiwalu HumanDOC

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie