Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

5. Festiwal Polskich Filmów w Australii

fotos z filmu "Ostatnia rodzina"
"Ostatnia rodzina". Fot. Hubert Komerski

5. Festiwal Polskich Filmów w Australii

17 listopada 2017    
17 listopada w Sydney rozpocznie się 5. Festiwal Polskich Filmów w Australii. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF. 

POLECANE

5. Festiwal Polskich Filmów w Australii

17 listopada w Sydney rozpocznie się 5. Festiwal Polskich Filmów w Australii.

Festiwal odbędzie się w Sydney (17–26 listopada), Canberze (18–26 listopada) i Melbourne (30 listopada –10 grudnia). Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF. 

Polskie filmy w programie

W tym roku widzowie festiwalu zobaczą takie nowe polskie produkcje fabularne jak m.in. "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego, "Powidoki" Andrzeja Wajdy, "Jestem mordercą" Macieja Pieprzycy, "Konwój" Macieja Żaka, "Czuwaj" Roberta Glińskiego, "Zgoda" Macieja Sobieszczańskiego, "Zjednoczone Stany Miłości" Tomasza Wasilewskiego, "Zaćma" Ryszarda Bugajskiego, "Pokot" Agnieszki Holland, "Volta" Juliusza Machulskiego, "Sprawiedliwy" Michała Szczerbica, "Maria Skłodowska-Curie" Marie Noelle. W programie wydarzenia znalazły się również filmy krótkometrażowe i dokumentalne: "Romantik", "Ostatni sezon", "NDR", "Polonez", "Złe uczynki", "Wielki Tydzień".

Gościem festiwalu będzie Jan P. Matuszyński, ubiegłoroczny laureat nagrody Złotego Kangura. Po każdej projekcji jego  filmu "Ostatnia rodzina" reżyser spotka się z widzami. 

Organizatorem wydarzenia jest Puma Media. 

Pełen program festiwalu jest dostępny na stronie: polishfilmfestival.net/Films_2017.htm.

Na podstawie materiałów organizatora 

Festiwal kina polskiego w Australii Więcej Festiwal kina polskiego w Australii II Festiwal Polskich Filmów w Australii Więcej II Festiwal Polskich Filmów w Australii 3. Festiwal Polskich Filmów w Australii Więcej 3. Festiwal Polskich Filmów w Australii 4. Festiwal Filmów Polskich w Australii Więcej 4. Festiwal Filmów Polskich w Australii

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie