Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

5. edycja Kina z Duszą

5. edycja Kina z Duszą

5. edycja Kina z Duszą

20 listopada 2017     Marta Sikorska
W dniach 23 - 25 listopada w Warszawie odbędzie się 5. edycja Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Kino z Duszą". W programie nie zabraknie filmów współfinansowanych przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

POLECANE

5. edycja Kina z Duszą

W dniach 23 - 25 listopada w Warszawie odbędzie się 5. edycja Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Kino z Duszą". W programie nie zabraknie filmów współfinansowanych przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Najlepsze filmy "z duszą", spotkanie z ojcem Leonem Knabitem i operatorem filmowym Andrzejem Musiałem – to i wiele więcej na piątym już Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Kino z duszą". Na wszystkie pokazy filmowe, panele dyskusyjne i galę finałową  obowiązuje wstęp wolny.

19 filmów w konkursie

Festiwal rozpocznie się w czwartek po południu 23 listopada, a  zakończy w sobotę wieczorem 25 listopada. Podczas trzech dni festiwalu wyemitowanych zostanie  dziewiętnaście filmów (spośród kilkudziesięciu zgłoszonych), które wezmą udział w pokazach konkursowych. Widzowie zobaczą dokumenty o tematyce społecznej, historycznej, obyczajowej i religijnej. Wszystkie wyróżnia nie tylko przejmująca treść, ale także profesjonalny warsztat artystyczny.

Nagrody i wyróżnienia Festiwalu „Kino z  duszą” przyznaje jury, z przewodniczącym Maciej Drygasem ze Szkoły Filmowej w Łodzi. 

W programie wydarzenia znajdą się m.in. następujące tytuły: "Dybuk. Rzecz o wędrówce dusz" Krzysztofa Kopczyńskiego, "Dramaty" Zviki Gregorego Portnoy'a, "Dwa światy" Macieja Adamka, "Budzik" Piotra Małeckiego i "Ziemia bezdomnych" Marcina Janosa Krawczyka.

Spotkanie z o. Leonem Knabitem

W sobotę po dokumencie "Ojciec Leon – bloger dusz" w reż. Krzysztofa Żurowskiego,  odbędzie się spotkanie z najsłynniejszym tynieckim benedyktynem – o. Leonem Knabitem. W czwartek prof. Andrzej Musiał, operator filmowy, wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi, członek jury festiwalu, opowie o tym "Jak oglądać dokument". W piątek  natomiast odbędzie się debata "Siła modlitwy na wielkim ekranie", organizowana przez portal Stacja 7, która będzie wprowadzeniem do filmu  "Teraz i w godzinę śmierci" w reż. Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka.

Organizatorem Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą” jest Fundacja Areopag XXI, współorganizatorem Narodowe Centrum Kultury, natomiast partnerami – m.in. Palotyńska Fundacja Misyjna Salvatti oraz Centrum Myśli Jana Pawła II.

Patroni medialni to  TVP1, TVP3 Warszawa, Polskie Radio 24, Radio Warszawa, „Gość Niedzielny”, „Rzeczpospolita-Plus-Minus”, PAP, KAI oraz portale Areopag21.pl, Stacja 7 i Kultura Dostępna.

Więcej informacji: www.kinozdusza.pl.

"Dotknięcie Anioła" z nowymi nagrodami Więcej "Dotknięcie Anioła"  z nowymi nagrodami

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie