Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

42. FPFF. Rozmowa z Pawłem Maśloną

42. FPFF. Rozmowa z Pawłem Maśloną
Paweł Maślona. Fot. Marcin Kułakowski, PISF

42. FPFF. Rozmowa z Pawłem Maśloną

23 września 2017    
Podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni rozmawialiśmy z Pawłem Maśloną, którego pełnometrażowy debiut fabularny "Atak paniki" jest pokazywany w Konkursie Głównym.

42. FPFF. Rozmowa z Pawłem Maśloną

Podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni rozmawialiśmy z Pawłem Maśloną, którego pełnometrażowy debiut fabularny "Atak paniki" jest pokazywany w Konkursie Głównym.

"Atak paniki"

Wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie.

Atrakcyjna autorka kryminałów na randce spotyka swojego byłego. Wracające z wakacji małżeństwo wybiera najgorsze miejsca w samolocie. Nastolatek po raz pierwszy pali trawkę i przeżywa totalny odlot. Młoda dziewczyna ryzykuje, że koleżanki zdemaskują ją jako gwiazdę porno. Panna młoda z pomocą psiego psychologa rodzi na własnym weselu, a w tym czasie kelner próbuje uratować planetę. 

Brawurowa komedia, w której nic nie jest tym czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo.

Twórcy

"Atak paniki" to pełnometrażowy debiut Pawła Maślony, który napisał scenariusz wraz z dwójką występujacych w filmie aktorów: Aleksandrą Pisulą i Bartłomiejem Kotschedoffem. Zdjęcia zrealizował Cezary Stolecki.

Film został wyprodukowany przez Jana Kwiecińskiego z Akson Studio. Koproducentem jest Plan Zet. Produkcja otrzymała dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Na ekranie zobaczymy m.in. Artura Żmijewskiego, Dorotę Segdę, Nicolasa Bro, Magdalenę Popławską, Grzegorza Damięckiego, Małgorzatę Hajewską-Krzysztofik, Bartłomieja Kotschedoffa i Aleksandrę Pisulę. "Atak paniki" trafi na ekrany polskich kin 19 stycznia 2018. Dystrybutorem filmu jest Akson Dystrybucja.

"Atak paniki". Rozmowa z Pawłem Maśloną. Transkrypcja (plik .rtf)

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie